SZKŁA OKULAROWE

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę usług związanych z badaniem wzroku (w tym również bezpłatne profesjonalne badanie) oraz doborem szkieł okularowych. Dysponujemy wszelkimi rodzajami szkieł różnych marek i typów dostosowanych do potrzeb i zasobności portfeli naszych klientów.

Oferujemy:

  •  najwyższej klasy szkła progresywne projektowane i produkowane według indywidualnych potrzeb i wskazań,  które zapewniają komfort widzenia na bliskie i dalekie odległości bez potrzeby zmiany okularów,
  • szkła progresywne do pracy biurowej,
  • nowoczesne okulary dedykowane dla użytkowników komputerów, przeznaczone do nauki i pracy w biurze,
  • szkła fotochromowe  łączące zalety okularów tradycyjnych oraz przeciwsłonecznych,
  • specjalistyczne szkła dedykowane kierowcom.

Typowe okulary wykonujemy w ciągu 1 godziny. Realizujemy recepty NFZ.

+ - Rodzaje soczewek okularowych

W ofercie salonów optycznych znajduje się wiele typów i rodzajów soczewek okularowych. Wybór zależy od wady wzroku pacjenta i przeznaczenia zamawianych okularów. Szkła okularowe różnią się między sobą rodzajem materiału z jakiego są wykonane, uszlachetnieniami oraz przeznaczeniem. Szkła można wykonać tak, aby były cienkie i estetyczne, nie zmieniały kształtu i zarysu oka, a swoim odcieniem i kolorem podkreślały urodę posiadacza.

+ - Podział soczewek ze względu na rodzaj materiału użytego do ich produkcji
  • Soczewki mineralne  – tradycyjne soczewki szklane, coraz mniej popularne ze względu na ciężar i ryzyko potłuczenia.
  • Soczewki organiczne – o współczynniku załamania 1,5. Wykonane są ze specjalnego materiału o wysokich parametrach optycznych. Są lekkie, nie tłuką się.
  • Soczewki o wyższym współczynniku załamania –  soczewki organiczne, tworzące osobną grupę z powodu wyjątkowo wysokiej wartości współczynnika załamania – od 1.61 do 1.74.. Soczewka 1,74 jest obecnie najcieńszą i najlżejszą soczewką organiczną dostępną na rynku, jest o 40% cieńsza od standardowych.
  • Soczewki o najwyższym współczynniku załamania – soczewki mineralne o współczynniku załamania światła 1,7; 1,8 oraz 1,9. Przeznaczone dla osób o bardzo dużej wadzie wzroku, cieńsze nawet do 52% od soczewek standardowych.  Soczewka 1,9 jest obecnie najcieńszą i najlżejszą soczewką mineralną dostępną na rynku.
  • Soczewki  poliwęglanowe – są bardzo lekkie, wykonane z materiału o bardzo dużej twardości i wytrzymałości mechanicznej. Zwykle dla przykładu prezentuje się bezskuteczne próby rozbicia takich soczewek przy użyciu młotka. Idealne dla osób uprawiających sport.
+ - Typy konstrukcji soczewek
  • Jednoogniskowe – przeznaczone do korygowania wady wzroku przy aktywności jednego typu, np. do czytania lub do patrzenia w dal. Mogą więc być noszone cały czas albo zamiennie, w miarę potrzeb.
  • Dwuogniskowe – wyróżnione w nich są dwa segmenty o dwóch różnych ogniskowych. Górna część tych soczewek przeznaczona jest do dali, natomiast dolna do bliży (czytania). Można ich zatem używać przez cały dzień bez konieczności zmiany. Wadą ich jest brak korekcji odległości pośrednich pomiędzy dalą i bliżą.  Stosuje się je głównie przy presbyopii (starczowzroczności). Widoczny podział na soczewce strefy do bliży i do dali.
  • Szkła progresywne – są to soczewki z tzw. płynną ogniskową zależną od punktu, przez który patrzymy. Są nowoczesną alternatywą do soczewek dwuogniskowych (trzyogniskowych) – spełniają podobne zadanie, ale posiadają możliwość korekcji odległości pośrednich i są bardziej estetyczne – nie ma na nich wyróżnionych segmentów o różnych ogniskowych. Soczewki takie wyglądają jak soczewki jednoogniskowe.
    Przypadki braku akceptacji soczewek progresywnych u pacjenta najczęściej mają swoją przyczynę w braku specjalistycznych badań poprzedzających wyprodukowanie tych soczewek. W naszym Salonie jednak wykonujemy badania pod kątem możliwości zastosowania soczewek progresywnych. Pozwala to zredukować do minimum ryzyko kłopotów związanych z przystosowaniem się do ich noszenia.
  • Szkła biurowe/add power  Skarżycie się Państwo na zmęczenie wzroku przy długotrwałej pracy przed monitorem komputerowym, podczas nauki czy pracy biurowej?  Mamy idealne rozwiązanie problemu znanego na świecie jako „CES” – Computer Eye Syndrom (syndrom oka biurowego). Naszą receptą jest zastosowanie okularów biurowych typu „business” lub „add power”.

Tego typu soczewki przeznaczone są do czytania i pracy przy komputerze. Posiadają one w dolnej części moc służącą do czytania, a w górnej moc korekcyjną umożliwiającą długotrwałą pracę przy monitorze stacjonarnym lub laptopie. Państwa satysfakcję zapewni precyzyjnie dobrana korekcja, doskonałe filtry i powłoki antyrefleksyjne, podnoszące kontrast i ostrość widzenia. Dajemy Państwu możliwość dłuższej pracy bez znużenia wzroku.

+ - Dla najbardziej wymagających klientów oferujemy również
  • Szkła asferyczne – w przeciwieństwie do tradycyjnych soczewek nie stanowią one wycinka sfery. Pozwala to na wyeliminowanie efektu optycznego zmniejszania/zwiększania oczu i części twarzy, zmniejszenie zniekształceń obserwowanych obrazów, poszerzenie pola widzenia poprzez jednakową moc optyczną w każdym punkcie soczewki oraz znaczne zmniejszenie ciężaru i grubości szkła.
  • Fotochromowe – soczewki, które pod wpływem słońca zabarwiają się, przypominając nieco okulary przeciwsłoneczne. Brak światła słonecznego powoduje, że soczewki te pozostają nie zabarwione, a w przypadku zredukowanego nasłonecznienia (np. przez szybę samochodu) zabarwiają się częściowo. Polecamy najnowocześniejsze soczewki amerykańskiej firmy Tranistions dostępne w 7 generacjach i różnych kolorach. Szkła te szybko zabarwiają się na kolor szkieł przeciwsłonecznych, a w pomieszczeniu czy podczas nocnej jazdy stają się idealnie przejrzyste.
+ - Powłoki uszlachetniające

Dla podwyższenia jakości szkieł i komfortu ich noszenia stosuje się dodatkowo różne uszlachetnienia:

  • Utwardzenie powoduje wzrost odporności na zarysowania. Oferujemy utwardzenie lakierowe lub kwarcowe oraz najskuteczniejsze utwardzenie diamentowe, dzięki któremu twardość powierzchniowa soczewki odpowiada sztucznym diamentom.
  • Powłoka hydrofobowa – pokrycie warstwą teflonu, powoduje mniejsze osadzanie pary wodnej.
  • Powłoka oleofobowa – zapobiega przyleganiu osadów i ułatwia utrzymanie szkieł w idealnej czystości.
+ - Warstwy antystatyczne dla soczewek okularowych
  • Antyrefleks (powłoka antyodblaskowa) – eliminuje odbicie światła od powierzchni soczewki.
    Obecnie jest to standardowe uszlachetnienie soczewek.  Zastosowanie powłok najwyższych generacji powoduje blisko 100% przenikanie światła przez soczewkę okularową, podczas gdy soczewki bez uszlachetnień mogą przepuszczać jedynie do 78% światła. Wpływa to na komfort pracy i może mieć kluczowe znaczenie w przypadku oka osłabionego chorobą lub wadą wzroku.
  • Powłoka absorpcyjna (barwna) – dowolne kolory i odcienie, także łączenie w jednej soczewce wielu kolorów.
  • Filtr polaryzacyjny – zmniejsza odbicia światła od innych przedmiotów – do oka dociera tylko światło nieodbite. Odpowiednia głównie dla kierowców i wędkarzy.
  • Filtr UV – powłoka ta nie przepuszcza promieniowania ultrafioletowego.